Webáruház költségek, avagy mivel számolj, ha webshopot indítasz 2025-ben

Egy webáruház költségekkel, sok ráfordított idővel és energiával jár. Összességében egy nagyon izgalmas dolog, de fontos, hogy jól csináld. Lássuk: mire számíthatsz költségoldalon.

webaruhaz-koltsegek

Webshop indításán gondolkozol? Nézzük milyen költségekkel számolj!

Mivel én WooCommerce rendszerre építem a webáruházakat, így ennek egyszeri és állandó költségeit fogom neked részletezni. A cikkem tájékoztató jellegű, hiszen az aktuális árak folyamatosan változnak, akárcsak a webshopok igényei is.

Amikor árajánlatot kérnek tőlem egy webáruház készítésére, nem csak a munkadíjat számolom ki. Mivel magam sem szeretem a rejtett költségeket, ezért fontosnak tartom feltüntetni azokat a várható kiadásokat is (szofverköltség, előfizetések díjai stb) amikre lehet, hogy elsőre nem is gondolnánk.

Ebben a cikkben összegyűjtöttem azokat a legfontosabb kiadásokat, amikkel számolnod kell, ha WooCommerce webáruház indításán gondolkozol.

Egyszeri és rendszeresen fizetendő webáruház költségek

A következőkben felsorolom azt a 6 legfontosabb tényezőt, amik egy belépő szintű, jogilag is rendben lévő, felhasználóbarát webshopnál alapvetően szükségesek.

Ez alap. Mindegy, hogy egy egyszerű weboldalt vagy sima webshopot tervezel. Viszont ha webáruházat szeretnél nem mindegy, milyen minőségű szolgáltatót választasz. Fontos, hogy olyan tárhelyszolgáltatót válassz, amely biztonsági mentést, gyors betöltést, stabil működést és jó ügyfélszolgálatot biztosít.

Állandó költségek:

  • Domain név (pl.: .hu, .com): 3.000 – 5.000 Ft/év
  • Tárhely: 20.000 – 60.000 Ft/év (WooCommerce-re optimalizált)

Egy WooCommerce webáruházat el lehet indítani külső segítség nélkül is, hogyha jártas vagy a témában, de tapasztalatból mondom, hogy megéri erre szakosodott szakemberrel dolgoznod. Egy webáruház egy komplett rendszer, ahol sok-sok háttérben futó funkció, bővítmény, integráció együttműködése biztosítja a zökkenőmentes működést. Ezeket összhangba kell hozni, beállítani, integrálni, frissíteni és ha felbukkan egy hiba, azonnal elhárítani.

Egyszeri díj:

  • Weboldal tervezés és fejlesztés költsége: kb. 450.000 – 950.000 Ft

Ez az összeg magában foglalja a kinézet és a működés megtervezését, az összes általad igényelt funkció fejlesztését, fizetési szállítási módok integrálását stb. Az ár függ az igényeidtől, tehát nem mindegy, hogy hány terméked van, milyen speciális funkciókat, termékmegjelenítéseket, kosár, pénztár összetevőket stb szeretnél.

Állandó költség:

  • Weboldal frissítések, hibajavítás, rendszeres támogatás (nem kötelező, de nagy segítség, ha van aki végig támogat és technikai segítséget nyújt a működés során): 30.000 – 40.000 Ft / hó

Ha nem saját magad szállítod ki a termékeket, akkor szerződnöd kell futárszolgálatokkal. A WooCommerce lehetővé teszi ezek teljes integrációját. Ezt követően a webshopon keresztül lesz lehetőséged a következőkre: címkenyomtatás, csomagautomatára való szállítás biztosítása, csomagpontos térkép, utánvét díjak beállítása stb.

Egyszeri díj:

  • Integációs bővítmény – kb. 40.000 Ft

Állandó díjak:

  • Szolgáltatókkal kötött szerződés szerint (pl.: Packeta, MPL, GLS stb.)

A gyors és biztonságos online fizetés manapság alapfunkciója egy webshopnak. Persze van lehetőséged csak átutalásos fizetést is beállítani, viszont akkor kevésbé lesz gyors és rugalmas a folyamat és a te adminisztrációs terheid is növekednek.

Egyszeri díj OTP SimplePay esetén. (Barionnál ezekkel nem szükséges számolnod):

  • Banki modul díja: kb. 50.000 Ft
  • Csatlakozási díj: kb. 45-50.000 Ft

Állandó díjak:

  • Éves terméktámogatás a banki modulhoz (OTP Simple Pay esetén) – kb. 12.000 Ft/év
  • Folyamatos jutalék a szolgáltatónak – pl. 1-2% tranzakciónként
webáruház költségek

Manapság a vásárlók nagy része előnyben részesíti a bankkártyás fizetést – érdemes lépést tartani az elvárásokkal.

Ha azt szeretnéd, hogy a számlázás automatikusan történjen (tehát a vásárlás után a rendszer kiküldje a vásárló nevére a számlát), akkor szükséged lesz egy számlázó rendszerre és annak összekapcsolására a webshopoddal.

Egyszeri díj:

  • Integrációs bővítmény (pl.: szamlazz.hu esetén): kb. 40.000 Ft

Állandó díjak:

A GDPR, ÁSZF és adatkezelési tájékoztató nem csak formalitás. Komoly következményei lehetnek, ha ezek nincsenek rendben.

Állandó díjak:

  • Ügyvéd által készített dokumentumcsomag, vagy jogszabálykövető online GDPR és ÁSZF generátor. (pl.: fogyasztobarat.hu vagy virtualjog.hu)

Összegzés: webáruház költségek induláskor

A webáruház fejlesztésekor ezekkel a költségekkel szükséges számolnod, tehát az összeg aminek rendelkezésedre kell állnia az induláshoz. Az értékek minimum és maximum összeghatára a különböző megoldásokra vonatkozik, mely függ az igényektől, a webshop méretétől és összetettségétől.

TételMinimum Maximum
Domain és tárhely (első éves díj)23.000 Ft63.000 Ft
Webfejlesztés szakemberrel450.000 Ft950.000 Ft
Szállítópartner integrációs modul40.000 Ft40.000 Ft
Bankkártyás fizetési megoldás (Barion vagy SimplePay)0 Ft (Barion)100.000 Ft (OTP SimplePay)
Automatikus számlázás szamlazz.hu rendszer összeköttetéssel. (első éves díj + bővítmény)70.000 Ft (30e + 40e)70.000 Ft
Jogi dokumentumok (első év/egyszeri)35.000 Ft (Fogyasztobarat.hu)240.000 Ft (Virtualjog.hu: éves díj + egyszeri ügyvédi díj)

Összesen (munka és szoftverköltségek induláskor):
kb. 620.000 – 1.470.000 Ft

Állandó éves webáruház költségek az indulást követően

A webáruház átadását követő éves költségek a zavartalan működés biztosításához.

TételMinimumMaximum
Domain + tárhely23.000 Ft63.000 Ft
Karbantartás és támogatás (éves szinten)0 Ft (ha saját magad frissítesz)360.000 Ft
(kb.: 30.000 Ft/hó)
Banki modul éves terméktámogatás 0 Ft (Barion esetében) + Tranzakciós jutalék: 1-2%12.000 Ft (OTP SimplePay) + Tranzakciós jutalék: 1-2%
Számlázó előfizetés + Agent kulcs (szamlazz.hu)100.000 Ft130.000 Ft
Jogi dokumentumok éves díja35.000 Ft (Fogyasztobarat.hu)150.000 Ft (Virtualjog.hu)

Állandó költségek az átadást követően:
kb. 160.000 – 715.000 Ft

Összegzés*

Összes munka és szoftverköltségek induláskor:
kb. 600.000 – 1.400.000 Ft

Állandó költségek, karbantartás, előfizetések:
kb. 160.000 – 715.000 Ft/év
(havi kb 13.000 – 60.000 Ft/hó)

*A feltüntetett költségek tájékoztató jellegűek és nem minősülnek konkrét árajánlatnak. A végső ár egyedi igények függvényében változhat. Minden esetben egyedi árajánlatkérés szükséges.

A “további költségek”, amik opcionálisan megjelenhetnek a későbbiekben

Miután a fentiek elkészültek, elindulhat a webshop. A fejlődéshez és az üzemeltetéshez később további költségek társulhatnak:

  • Termékfotózás: ha profi képeket szeretnél, érdemes fotóshoz fordulni
  • Marketing: hirdetések (Facebook, Google), kampánykezelés
  • SEO, bővebb keresőoptimalizálás: weboldal és termék szinten
  • Több nyelvű webshoppá alakítás valutaváltóval
  • Egyéb plusz funkciók, melyek egyedi fejlesztést vagy prémium szintű bővítményeket igényelnek: pl.: kalkulátorok, időpontfoglaló rendszer, speciális kupon vagy törzsvásárlói rendszer stb.
  • Csomagolás, raktározás: dobozok, térkitöltő anyagok, tárolás

Véleményem a webáruház elindításáról

Egy webshop elindítása komoly döntés, és már az elején jelentős befektetést igényel. Hogy mikorra térül meg, azt előre nem lehet pontosan megmondani. A siker rengeteg tényezőtől függ: mennyire jó a terméked, van-e rá kereslet, milyen a marketinged, van-e mögötte átgondolt stratégia stb. Egy jól felépített, tudatosan megtervezett, felhasználóbarát webshop azonban ma már alapvető feltétele a versenyképes online jelenlétnek.


Mielőtt belevágsz, fontos, hogy tudd, mire vállalkozol. Itt nemcsak a költségekről van szó, hanem arról a sok apró, egymásra épülő elemről is, amelyek összehangolt működése teszi a webshopodat valóban működő rendszerré. Dönts tudatosan, és válaszd azt a megoldást, ami számodra a legjobb. Legyen a webshopod valódi befektetés, ne pedig felesleges kiadás!


Ha szakmai segítségre van szükséged webáruházad elindításához, keress fel bátran!

Címkék:

Kapcsolódó cikkek

Szükséged van egy weboldalra? Vedd fel velem a kapcsolatot! Írok neked!